Kloubní výživa KLOUBUS – Recenze a zkušenosti

Kloubus
 • 30 sáčků
 • pro zdraví pohybového aparátu
 • cena od 650 Kč

Věděli jste, že první degenerativní změny na kloubech se obvykle objevují už kolem 30. roku života a v 50 jimi trpí více než polovina obyvatelstva? Jde o pomalé, ale bolestivé změny, které sice život nezkracují, ale výrazně znepříjemňují jeho kvalitu.

I když tyto degenerativní změny není možné úplně vyléčit, dají se alespoň účinně zpomalit. Pomůže zachování normální hmotnosti, pravidelný přiměřený pohyb, ale i pestrá vyvážená strava a kvalitní kloubní výživa.

Pokud se momentálně poohlížíte po vhodné kloubní výživě, přečtěte si naše zkušenosti s českým přípravkem KLOUBUS. Jaké je jeho složení, jak účinkuje, pro koho je vhodný a kdo by se mu naopak měl vyhýbat?

Kloubus zkušenosti recenze

 O produktu KLOUBUS

Výživový doplněk KLOUBUS je určený k výživě a péči o klouby, kosti, šlachy a vazy. Je vhodný pro sportovce, aktivně žijící lidi, ale i seniory a lidi s onemocněními pohybového aparátu, jako je například artritida. 

Vyniká silným složením, které je navrženo tak, aby se všechny látky obsažené v přípravku co nejrychleji a nejlépe vstřebaly do organismu.


Účinky přípravku KLOUBUS:

 • zlepšení stavu pohybového aparátu, 
 • snížení míry opotřebení,
 • zmírnění bolestí pohybové soustavy,
 • zlepšení vitality,
 • zvýšení fyzického výkonu.

Tento přípravek je dostupný ve formě prášku, který se rozpouští ve vodě. Jedno balení obsahuje 30 sáčků naplněných práškem s grepovou příchutí, díky čemuž se není nutné obávat nepříjemné chuti nebo zápachu.

Výživový doplněk KOUBUS vyrábí česká společnost Primulus Group, s. r. o., takže jde o český produkt. Společnost na trhu působí od roku 2015 a zabývá se výrobou různých výživových doplňků. V jejím portfoliu najdete například i přípravek na přírodní bázi FEMINUS - speciálně navržený pro potřeby ženského těla. 

Kloubus balení

Kloubus dorazil pěkne zabalený v krabici. 

balení Kloubus

Vše přišlo v pořádku a nepoškozeno. 

Kloubus zkušenosti

Jedno balení obsahuje 30 sáčků s práškem. 

Přípravek na klouby a kosti Kloubus recenze

Užívání přípravku KLOUBUS přináší zlepšení pohyblivosti, výkonu i vitality. 

  Složení přípravku KLOUBUS

Výživový doplněk KLOUBUS má přírodní složení, které se skládá z 12 účinných látek, konkrétně jde o:

Hydrolyzovaný kolagen (2730 mg v denní dávce)

Hydrolyzovaný kolagen je základní složkou produktu KLOUBUS. Zabezpečuje pohyblivost kloubů, elasticitu, ale i soudržnost tkání, chrupavek, kostí a má vliv i na stav kůže, šlach a vazů.

Hydrolyzovaný kolagen dokáže naše tělo snadno a efektivně vstřebat.

Glukosamin sulfát (1760 mg v denní dávce)

Důležitá látka, která zabezpečuje tvorbu kloubních tkání, zvyšuje pohyblivost kloubů, chrání chrupavky. 

Chondroitin sulfát (320 mg v denní dávce)

Chondroitin sulfát je významný pro zdraví a stav chrupavek, protože je obsažen ve strukturách jejich mezibuněčné hmoty. Zvyšuje pružnost, pevnost a odolnost chrupavky.

Methylsulfonylmethan (500 mg v denní dávce)

Jde o látku nacházející se ve všech buňkách těla, především v kloubech, v pokožce i ve vlasech. Podílí se na stavbě pojivových tkání i kloubních chrupavek. Pomáhá při degenerativních onemocněních kloubů, ale i při regeneraci svalstva.

Vitamín C (250 mg v denní dávce)

Vitamin C je nejen významný antioxidant, ale má také pozitivní vliv na tvorbu kolagenu a je nesmírně důležitý pro jeho správné vstřebávání.

Vitamín D3 (5 mg v denní dávce)

Vitamín D3 hraje důležitou roli při mineralizaci kostí a při tvorbě kostní hmoty. Podporuje i absorpci vápníku ze stravy.

Zinek (5 mg v denní dávce)

Stopový prvek zinek se nejčastěji zmiňuje v souvislosti s nehty, vlasy i pokožkou. Nachází se ale i v pohybovém aparátu, kde přispívá k normálnímu stavu kostí.

Hořčík (70 mg v denní dávce)

Hořčík plní v lidském těle vícero důležitých funkcí a spolu s vápníkem je nezbytný pro zdravé kosti i šlachy.

Biotin (100 mg v denní dávce)

Biotin se účastní metabolismu drtivé většiny buněk a je proto důležitý pro správné fungování vazů a šlach.

Kyselina hyaluronová (10 mg v denní dávce)

Kyselina hyaluronová není podstatná jen pro krásnou pleť, ale i pro zdravé klouby, kosti a pohybový aparát celkově.

Bromelain (50 mg v denní dávce)

Bromelain je enzym s vynikajícími protizánětlivými účinky, pomáhá urychlit hojení, ale umí pomoct i při léčbě osteoartritidy - onemocnění vedoucí k poškození chrupavek.

L-leucin (50 mg v denní dávce)

Tato esenciální aminokyselina stimuluje nárůst svalů a proto se velmi často nachází ve výživových doplňcích určených pro sportovce. Svaly jako takové jsou však důležité i pro klouby, protože brání jejich odírání a postupnému opotřebování.

Nechybí ani minerál zinek, který má příznivý vliv na hladinu hormonů i duševní zdraví.

Kloubus složení

Ve složení přípravku KLOUBUS se nachází až 12 účinných látek. 

  Dávkování přípravku KLOUBUS

Výživový doplněk KLOUBUS má formu prášku, který je nadávkovaný do 30 malých sáčků s obsahem 9 gramů. Jeden sáček zároveň představuje denní dávku.

Užívání je jednoduché - obsah sáčku nasypte do sklenice s 250 ml vody, dobře promíchejte a vypijte. Přípravek se poměrně dobře a rychle rozpouští a má opravdu velmi dobrou chuť.

Pokud jste už nějaké ty kloubní výživy nebo kolagenové přípravky někdy vyzkoušeli, určitě víte, že jejich chuť i vůně může od užívání snadno odradit nejeden citlivý nos. To ale nehrozí u přípravku KOUBUS.

Pokud byste ho ale přece jen z jakýchkoliv důvodů nechtěli přímo pít, prášek můžete přidat například i do smoothie nebo do jídla.

I přesto, že jde o produkt s přírodním složením, nemohou ho užívat:

 • těhotné a kojící ženy
 • děti
 • osoby, které užívají léky na srážlivost krve
 • lidé citliví na některou složku přípravku

V případě dodržování doporučeného dávkování při užívání přípravku KLOUBUS nehrozí žádné vedlejší účinky. Samozřejmě, pokud nepatříte do některé ze skupin lidí, pro které není přípravek vhodný. 

Recenze zkušenosti Kloubus

KLOUBUS se prodává ve formě prášku, který je nadávkovaný do malých sáčků. 

Kloubus chuť

Nápoj se připravuje jednoduše, rozpuštěním obsahu jednoho sáčku v 250 ml vody. 

Zkušenosti recenze Kloubus

Připravený nápoj má díky grepové příchuti velmi dobrou chuť. 

  Cena přípravku KLOUBUS

V jednom balení přípravku KOUBUS se nachází 30 dávek. Při doporučeném dávkování jeden sáček denně tak balení vydrží na jeden měsíc. Cena jednoho balení je 650 Kč.

V nabídce jsou i balíčky po dvou a třech baleních přípravku KLOUBUS. Bohužel nejsou cenově zvýhodněny. Jejich koupí získáte jen doručení zdarma.

zkušenosti Kloubus

Doplněk nemohou užívat těhotné ani kojící ženy, děti a osoby užívající léky na srážlivost krve, ani lidé s alergií na některou složku. 

  Zkušenosti a recenze s výživovým doplňkem KLOUBUS

Zkušeností s přípravkem KLOUBUS na internetu zatím není mnoho, což však může souviset s tím, že jde o produkt, který na trhu ještě není dlouho.

Pár recenzí najdete i na portálu Heureka.cz, ale nejvíc jich je na stránce prodejce.

"Výborná chuť, snadné užívání, znatelný rozdíl už po prvních dnech užívání." Karolina, heureka.cz

"Skvělá podpora pro klouby, svaly a šlachy. Já jsem mimo jiné i díky němu zvládl bez problémů svou přípravu na sezónu, kde se mi podařilo vyhrát dvě zlaté medaile a překonat dva národní rekordy (v bench-press). Vybral jsem si KLOUBUS, protože je to český výrobek, příprava je rychlá (jen nasypu odměřený sáček) a jako bonus - výborně chutná." Zdeněk, kloubus.cz

"KLOUBUS mi velmi pomohl v přípravě na profesionální soutěž, kdy jsem byl v obrovském fyzickém i psychickém vytížení. Tělo začalo trpět a cítil jsem přetížení v oblasti ramen a loktů (vazy a šlachy). KLOUBUS jsem začal pravidelně užívat během celé přípravy a stav se výrazně zlepšil. Na produktu bych vyzdvihl hlavně jeho skvělou chuť a rozpustnost." Filip, kloubus.cz

Recenze lidí výživového doplňku KLOUBUS jsou převážně pozitivní. Více lidem produkt pomohl s bolestmi vazů a šlach, ale i tlumením bolestí při onemocněních pohybového aparátu.

Objevují se ale i neutrální nebo méně pozitivní zkušenosti, které většinou vychází z dlouhodobějšího nástupu účinků, což je ale u výživových produktů na přírodní bázi běžné.

Mezi nevýhodami je často zmiňovaná i vyšší cena, ta je však srovnatelná s podobnými produkty a podle nás není přehnaná.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • bohaté složení
 • vysoké množství účinných látek
 • přírodní složení
 • dostupný bez lékařského předpisu
 • pozitivní vliv na pohybový aparát
 • velmi dobrá chuť

Nevýhody

 • nutnost užívat dlouhodobě
Kloubus recenze

 Celkové hodnocení přípravku KLOUBUS

Výživový doplněk KLOUBUS nabízí kvalitní silné složení, v němž se nachází všechny důležité látky pro zdraví pohybového aparátu, namíchané v tom správném poměru.

KLOUBUS je dostupný ve formě prášku, takže se rozpouští ve vodě a následně vypije. Je proto vhodnou volbou pro ty, kteří neradi polykají tabletky nebo se prostě neumí přenést přes nepříjemnou chuť jiných kloubních výživ či kolagenových přípravků. 

Velkou výhodou tohoto produktu, v porovnání s jinými konkurenčními výživovými doplňky, je totiž jeho chuť. KLOUBUS má grepovou příchuť, díky níž je jemně nasládlý.

Na dostavení účinků přípravku KLOUBUS si ale budete muset nějaký ten čas počkat. Jde totiž o výživový doplněk, který je potřeba užívat pravidelně a důsledně aspoň takové 3 měsíce, aby se jeho účinky mohly projevit v plné síle.

Nezapomeňte také na to, že účinek přípravku KLOUBUS můžete podpořit i vy sami, a to udržováním přiměřené tělesné hmotnosti, pravidelným pohybem a vyváženou zdravou stravou.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 29. dubna 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: