Zabírá Cemio AU!BLOCK na bolest nervů? Recenze

Cemio AU!BLOCK, 60 kapslí
 • při bolestech páteře, karpálního tunelu a mravenčení (brnění) končetin
 • extra silné přírodní složení
 • akční cena 699 Kč
AU Block recenzia

Někdy se může objevit náhle a nečekaně. Jindy se předem ohlásí mravenčením, pálením nebo necitlivostí, což je obvykle předzvěst toho, že se blíží nepříjemná bolest. 

Ano, bolest nervů neboli neuropatická bolest je skutečně nepředvídatelná a i přesto, že v začátcích obvykle bývají její projevy nenápadné a objeví se jen čas od času, postupně mohou přerůst do nesnesitelných bolestí, které už výrazně ztrpčují život. 

Bohužel, léčba bolestí nervového původu je v současné době poměrně těžká a navíc ji velmi často komplikují vedlejší účinky léků.

I proto jsou stále populárnější různá alternativní řešení, která zahrnují především změnu životosprávy i zvýšený příjem důležitých antioxidantů a vitamínů. 

Ty najdete i ve volně dostupném přípravku s názvem Cemio AU!BLOCK, který je určen nejen k tišení, ale i léčení bolesti nervového původu. Co všechno obsahuje, jaké jsou jeho účinky a pro koho je vhodný?

 O produktu Cemio AU!BLOCK

Cemio AU!BLOCK představuje potravinu určenou ke zvláštním lékařským účelům, nejde tedy o výživový doplněk v pravém slova smyslu.

I když jsou oba druhy přípravků, tedy jak výživové doplňky, tak potraviny ke zvláštním lékařským účelům, považovány za potraviny (tedy ne léky), mají ve výživě člověka rozdílné úkoly.

Podívejme se nejdříve na výživové doplňky. Ty jsou určeny k doplnění potřebných živin a jiných důležitých prvků s fyziologickým nebo nutričním účinkem. Výživovým doplňkem tedy člověk dodá tělu důležité látky, které by jinak mohl přijmout i přirozenou stravou.

Výživový doplněk je určený primárně pro zdravé lidi (užívat ho však samozřejmě mohou i osoby se zdravotními komplikacemi) a jeho užívání je většinou za účelem doplnění běžné stravy a zachování zdraví. 

Výživové doplňky jsou dostupné bez lékařského předpisu a jejich užívání nevyžaduje odborný dohled. 

S potravinami ke zvláštním lékařským účelům je to trochu složitější. Jsou sice také určeny k doplnění stravy, ale ne té běžné. Jejich složení je přizpůsobeno nutričním potřebám nemocného organismu.

Potraviny ke zvláštním lékařským účelům zpravidla doporučuje lékař, a to v případech, kdy se živení organismu nedá zabezpečit v potřebné kvalitě běžnou stravou.

Přípravek Cemio AU!BLOCK slouží k plnění dietního režimu při bolestech nervového původu, které vznikly poškozením nervových vláken. I proto byl tento přípravek navržen tak, aby urychloval regeneraci poškozených vláken a pomáhal tak odstranit těžkosti, které toto poškození způsobuje.


Kdy je vhodné ho užívat?

Potravinu ke zvláštním lékařským účelům Cemio AU!BLOCK vyrábí Cemio Switzerland se sídlem v České republice, která je spjatá s tradicí farmaceutické výroby ve Švýcarsku.

  Složení přípravku Cemio AU!BLOCK

Potravina Cemio AU!BLOCK obsahuje více důležitých látek včetně tzv. pyrimidinových nukleotidů, především na bázi cytidinu a uridinu. 

Tyto látky jsou nesmírně významné, protože dokáží urychlovat regeneraci nervů a také zlepšovat přenos nervových vzruchů. 

Kombinace těchto dvou složek vede k vytoužené úlevě od bolestí nervového původu.

Přípravek dále obsahuje i kyselinu listovou a vitamín B12, jež přispívají k opravným procesům nervů, čímž urychlují jejich regeneraci. Cemio AU!BLOCK tedy na rozdíl od různých analgetik netiší jen samotnou bolest, ale léči i její příčinu.

V jedné kapsli tohoto preparátu se nachází 100 mg uridin-5´-monofosfátu, 10 mg cytidin-5´-monofosfátu, 400 µg kyseliny listové a 3 µg vitamínu B12.

Kromě výše zmíněných složek jsou v přípravku obsaženy i další pomocné látky - oxid titaničitý a želatina i glycerol (tvoří obal kapslí) a maltodextrin v úloze plnidla. 

Cemio AU!BLOCK neobsahuje lepek ani laktózu, což určitě ocení každý s intolerancí.

AU Block zloženie

  Dávkování

Doporučená denní dávka přípravku Cemio AU!BLOCK je jedna kapsle. Jde ale jen o doporučené dávkování, které můžete v případě potřeby upravit, ale vždy jen po konzultaci s lékařem.

Přípravek Cemio AU!BLOCK by se totiž, stejně jako jiné potraviny ke zvláštním lékařským účelům, měl užívat pod dohledem odborníka.


Je možné Cemio AU!BLOCK kombinovat s jinými přípravky či analgetiky?

Plusem Cemio AU!BLOCK je i to, že ho klidně bez rizika můžete užívat současně s jinými výživovými doplňky či běžnými léky.

Kombinovat ho můžete i s analgetiky.


Po jaké době začne Cemio AU!BLOCK účinkovat?

U výživových doplňků se všeobecně doporučuje jejich dlouhodobé užívání, minimálně po dobu tří měsíců, abyste mohli pozorovat první účinky.

Potravina ke zvláštním lékařským účelům Cemio AU!BLOCK však dokáže pomoct už o něco dřív, asi po 2 měsících důsledného a pravidelného užívání.

Je důležité si uvědomit, že regenerace nervů je dlouhodobější proces a neprobíhá jen tak ze dne na den.


Garance vrácení peněz v případě nespokojenosti

Pokud po dvou měsících užívání Cemio AU!BLOCK nezpozorujete žádné zlepšení, výrobce garantuje vrácení částky, kterou jste za přípravek zaplatili.

I to je jeden z důvodů, proč se nemusíte obávat ho vyzkoušet.

AU Block tablety
AU Block nervová bunka

  Cena 

Preparát Cemio AU!BLOCK výrobce aktuálně nabízí ve dvou baleních.

Balení 30 kapslí se momentálně prodává za sumu cca 399 Kč (často vyprodané). Při doporučeném dávkování jedna kapsle denně vám tak vydrží jeden měsíc, což je ale krátká doba na to, abyste mohli zpozorovat jeho účinky.

V nabídce je proto také cenově zvýhodněné balení 2×30 kapslí (na dva měsíce), které se prodává za sumu 699 Kč.

Výhody a nevýhody přípravku Cemio AU!BLOCK

Výhody

 • čisté složení
 • bez lepku a laktózy
 • pomáhá při léčbě těžkostí, které jsou příčinou nervové bolesti
 • jednoduché dávkování - denně stačí užít jen jednu kapsli
 • vhodný i k dlouhodobému užívání
 • předpokládaný nástup účinků cca po 2 měsících užívání

Nevýhody

 • nutné užívat důsledně a pravidelně
AU Block balenie

 Naše celkové hodnocení

Bolest nervového původu může být skutečně nepříjemná a snadno se může projevit na kvalitě vašeho života.

I přesto, že vám tabletka od bolesti může na chvíli ulevit a pomoct, z dlouhodobého hlediska nejde o vhodnou ani dobrou volbu. Navíc neřeší příčinu vaší bolesti.

Pokud chcete vyřešit i příčinu, sáhněte po potravině ke speciálním lékařským účelům  Cemio AU!BLOCK.

Tento volně prodejný přípravek může být účinný při bolestech páteře, při syndromu karpálního tunelu nebo při periferní neuropatii, včetně té diabetické.

Obsahuje látky, které mají příznivý vliv na poškozené nervy a dokáží aktivovat vlastní opravné procesy.

Díky tomu pravidelné užívání přípravku přináší snížení bolesti, zlepšuje pohyblivost a umožňuje návrat k běžným činnostem a k normálnímu fungování. A to všechno už v průběhu dvou měsíců.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 8. března 2023

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: