BABÉ Šampon na seboreu - Recenze a zkušenosti

BABÉ Šampon na seboreu - Recenze a zkušenosti
 • pro děti od narození
 • 200 ml
 • bez barviv a konzervačních látek
 • cena od 280 Kč

Seboroická dermatitida neboli seborea je onemocnění kůže, které postihuje především kojence. To však není pravidlem a pořádně potrápit může i dospívající děti v pubertě nebo dokonce i dospělé osoby.

Na trhu se nachází více přípravků určených na tento problém, přičemž hlavním faktorem výběru toho správného je místo výskytu seborey. U nás doma se seboroická dermatitida objevila na hlavičce mojí ratolesti, a tak na základě doporučení pediatričky padla moje volba na BABÉ Šampon na seboreu.

BABÉ Šampon na seboreu - Recenze a zkušenosti

Pokud už jste se se seboreou setkali, určitě mi dáte za pravdu, že jde o poměrně nepříjemné onemocnění. Projevuje se ve formě hnědých šupin vyskytujících se především ve vlasech na hlavě, ale může se objevit i v obočí, podpaží, slabinách nebo kožních záhybech. Zkrátka, na všech místech, která jsou bohatá na mazové žlázy. 

Příčina výskytu seborey doteď není úplně jasná a na toto téma se objevuje více teorií. Některé říkají, že jde o působení určitých kvasinek, jiné zase, že za to může genetika ovlivňující zvýšenou produktivitu mazových žláz. 

Setkala jsem se i s teorií, podle které se seborea objevuje u dobře živených a kojených dětí. Tady však můžu z vlastní zkušenosti říct, že jde o mýtus. Moje poslední dítě jsem ze zdravotních důvodů nemohla kojit, ale seborea se u něj objevila na hlavičce stejně jako u mých dvou starších dětí.

A jelikož příčina vzniku není přesně definovaná a tedy cíleně předejít jí u miminek je nemožné, rozhodla jsem se zabojovat s pomocí dětského šamponu BABÉ. A jak to dopadlo?

BABÉ Šampon na seboreu složení

Dermo-kosmetické přípravky firmy BABÉ jsou klinicky a dermatologicky testované.

 Složení

BABÉ Šampon je přípravek určený na odstranění seborey a při pravidelném používání působí podle výrobce i jako prevence. 

V jeho složení se nachází více aktivních látek, přičemž mezi nejdůležitější z nich patří:

 • kyselina salicylová,
 • měsíček lékařský,
 • deriváty kyseliny undecylové, 
 • vlasové kondicionéry.

Právě první zmíněná kyselina salicylová změkčuje zrohovatělou kůži a pomáhá účinně odstraňovat z pokožky nepříjemné šupiny. Důležitou úlohu má i měsíček lékařský, který je všeobecně známý díky svým bohatým léčivým účinkům.

V přípravku se také nachází rostlinný extrakt Sabal Serrulata. Ten upravuje a celkově snižuje produkci kožního mazu, který bývá často označován za příčinu vzniku seborey. 

Podstatnou roli sehrává i ichtamol, který je směsí látek působících proti zánětům, svědění a následnému množení bakterií.

Jako výhodu vnímám to, že šampon neobsahuje žádná barviva, ftaláty, alkohol, parabeny ani minerální oleje.

Pokud patříte k maminkám, které zásadně odmítají jakoukoliv chemii, pravděpodobně se vám přítomnost kyselin ve složení tohoto šamponu nebude úplně líbit. Za sebe musím říct, že i já raději upřednostním přírodní přípravky vždy, kdy je to aspoň trochu možné. 

Právě u seborey jsem ze začátku vsadila na dětský olej a pomocí speciálního hřebene jsem trpělivě vyčesávala z pokožky hlavy stroupky. Tento proces však nejenže nepřináší takový výsledek, jaký bych si představovala, ale úplně mě od něho odradila nespokojenost a pláč mého miminka během vyčesávání i červená pokožka na jeho hlavě.  

BABÉ Šampon na seboreu složení

Po otevření je potřeba šampon spotřebovat do 12 měsíců. 

 Účinek 

Tajemství fungování tohoto šamponu tkví ve dvou fázích, a to v antimikrobiálním a keratolytickém účinku. 

Zatímco antimikrobiální účinek představuje ničení choroboplodných zárodků, pod keratolytickým účinkem můžeme chápat změkčení zrohovatělé vrstvy kůže. 

A jaké jsou zkušenosti s tímto šamponem u nás doma?

BABÉ šampon mě při testování velmi příjemně překvapil. U mého nejmladšího děťátka, kterému se na hlavičce objevila typická dětská seborea, naštěstí jen v mírné formě, šampon výborně zabral už po druhém použití. První zlepšení jsem dokonce pozorovala už po prvním použití, a po druhém seborea úplně vymizela. Vlásky jsou zároveň jemné a hebké. Pro mě byl toto vynikající výsledek.

Jinak tomu ale bylo při použití mým synovcem v pubertálním věku, kterého také postihlo toto onemocnění na hlavě, ale výrazněji. Tady šampon nezabral hned po prvním a ani po druhém či třetím použití. Jeho stav se sice zlepšil, ale vypadá to tak, že půjde o běh na dlouhou trať. Konec konců to ale může být způsobené i tím, že šampon je primárně určen pro ty nejmenší děti.

Po všech těch zkušenostech už vím, že jednotlivé přípravky nemusí zabírat u každého stejně, resp., že když někomu přípravek zabere ihned, jinému nemusí vůbec a podobně. Proto mě zajímaly i zkušenosti ostatních uživatelů s tímto šamponem, a tak jsem trochu pátrala i na internetu. 

Zkušenosti maminek byly většinou velmi podobné. Šampon skvěle účinkuje u malých kojenců na klasickou dětskou seboreu, která se obvykle vyskytuje do jednoho roku věku dítěte. U malých dětí často stačí pár použití a stroupky zmizí. Při aplikování šamponu na seboreu u starších osob je důležité pravidelné a dlouhodobé používání. Protože jen to dokáže zbavit pokožku tohoto nepříjemného onemocnění.

BABÉ Šampon na seboreu - Recenze a zkušenosti

Šampon má oranžové zbarvení a nevýraznou vůni. 

Způsob použití 

Jelikož jde o šampon, způsob jeho použití je jednoduchý. Aplikovat byste ho měli třikrát týdně, přičemž se doporučuje jeho střídání s klasickým dětským šamponem. 

Lahev má velmi dobrý aplikátor, díky kterému se nemusíte obávat, že vám na ruku vyteče větší množství přípravku, než jste původně plánovali. Právě u šamponu totiž obvykle děláme tu chybu, že používáme zbytečně velké množství v domnění, že čím více, tím lépe. Opak je však pravdou. Důležitější, než množství šamponu, je totiž jeho rovnoměrné nanesení.

Pokud šampon používáte na dětskou hlavičku, úplně postačí použít množství ve velikosti hrachu. Nezapomeňte dobře vmasírovat, nechat působit několik minut a následně opláchnout.

Šampon je určený pro děti a tedy pozitivně hodnotím to, že při náhodném zanesení do očí neštípe. Vzhledem ke složení ale i tak doporučuji se raději kontaktu s očima vyhnout. 

BABÉ Šampon na seboreu - Recenze a zkušenosti

Šampon se snadno aplikuje díky přítomnosti praktického uzávěru. 

 Cena a balení

Za největší nevýhodu tohoto přípravku, vzhledem k velikosti balení, považuji jeho vyšší cenu. Za 200 ml totiž zaplatíte přibližně až 280Kč. Šampon však velmi dobře funguje a dokáže si poradit se seboreou bezbolestně, proto tato investice do spokojenosti vašeho drobečka rozhodně stojí za to.

Výhody a nevýhody BABÉ šamponu na seboreu

Výhody

 • rychlý nástup účinku u dětí
 • testovaný pediatry i dermatology
 • bez konzervačních a aromatických látek 
 • hypoalergenní
 • neštípe v očích
 • vhodný i pro dospělé osoby

Nevýhody

 • vyšší cena
 • potřeba pravidelného používání
BABÉ Šampon na seboreu

 Můj celkový dojem a hodnocení

BABÉ Šampón na seboreu je primárně určen pro malá batolata a musím tedy říct, že ne jen tak náhodou. Právě jim totiž dokáže rychle a účinně pomoct zbavit se seborey, která je nejen kosmetickým problémem, ale miminko může potrápit i nepříjemným svěděním. Pokud tedy zvažujete pořídit si tento přípravek na pokožku hlavičky malého děťátka, určitě vám ho můžu jen a jen doporučit. 

V případě, že vás jako dospělou osobu postihla seboroická dermatitida v oblasti hlavy a chcete vyzkoušet BABÉ šampon na seboreu, měli byste se vyzbrojit dávkou trpělivosti a zároveň i důslednosti. Seborea se totiž u dospělých osob obvykle objevuje v agresivní formě a tedy se jí pravděpodobně jen tak snadno, po jedné aplikaci, nezbavíte. Nutností je důsledná aplikace přípravku a samozřejmě i pravidelné používání v delším období. 

Šampon stejně jako ostatní produkty značky BABÉ jsou navrženy s ohledem na dětskou citlivou pokožku, a tak se nemusíte obávat jejich použití. Přípravky jsou pravidelně testované nejen dermatology, ale i pediatry. Neobsahují žádné nežádoucí látky, barviva ani alkohol, což je pro mě dalším argumentem pro.

BABÉ šampon na seboreu doporučuji vyzkoušet všem, kteří už své ratolesti nechtějí způsobovat bolest spojenou s vyčesáváním stroupků z dětské citlivé pokožky. 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 9. dubna 2019

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora