RECENZE: Petexpert.cz - pojištění domácích mazlíčků

Pojištění kočky a psa Petexpert

Pojištění kočky či psa je důležité z mnoha důvodů. Nejenže pokrývá náklady na zdravotní péči v případě nemoci nebo úrazu, ale také nám pomáhá se chránit před náklady na újmu způsobenou třetím osobám. 

Na trhu existuje mnoho různých možností, které se liší v závislosti na druhu krytí, ceně a podmínkách. Důležité je tedy vybrat si to správné pojištění, které nejlépe vyhovuje našim potřebám a potřebám našeho zvířátka.

V dnešní recenzi se zaměříme konkrétně na službu Petexpert.cz, která nabízí vyřízení pojištění pro domácího mazlíčka online. PetExpert.cz poskytuje užitečný průvodce pro výběr pojištění. Vysvětluje různé druhy pojištění, od základního po úplné krytí, a uvádí příklady nákladů, které mohou být pokryty.

Dále poskytuje rady, na co se zaměřit při výběru pojištění, jako je výše pojistného plnění, rozsah krytí, vyloučení a limity, stejně jako možnost volby veterinární kliniky. Pojďme se podívat na další výhody, případně i nevýhody této služby.

Proč si pojistit svého mazlíčka

Pojistit nemusíte proti následkům různých událostí jen sebe, ale i svého zvířecího kamaráda. I v tuzemsku se začíná již objevovat speciální pojištění určené přímo pro domácí mazlíčky. 

I je totiž mohou postihovat náhlé nemoci či úrazy. Navíc také váš chlupatý společník dokáže v nestřežené chvíli způsobit někomu určitou újmu na majetku i zdraví.

A právě tyto životní situace snadno řeší PetExpert Europe s.r.o. Tato společnost tak nyní na trh uvádí stejnojmenný produkt - pojištění PetExpert.

Pojištění psa nebo kočky

Pojištění se týká psů i koček.

Hradí se z něj léčba úrazů a nemocí včetně diagnostiky, dále také operace, pooperační péče, hospitalizace, léky a související náklady.

Pojistka zajišťuje uhrazení celkem 95 % nemocí a úrazů a poskytovatel deklaruje, že že je připraven pokrýt až 90 % vzniklých nákladů.

Proč vzniklo pojištění PetExpert

V PetExpert Europe s.r.o. se spojili přímo milovníci a majitelé psů a koček. Zakladateli společnosti se stalo konkrétně duo Derek J. Cummins a Jan Moravec.

Tito podnikaví muži dali vzniknout nápadu, který se prezentuje jako první pojištění vytvořené přímo majiteli domácích mazlíčků pro majitele domácích mazlíčků.

Hlavní myšlenkou je zajistit především psům a kočkám to nejlepší péči a zároveň maximální podporu od majitelů.

V současné době pojištění zaštiťuje právě společnost PetExpert Europe s.r.o. V roli provozovatele a pojistitele je uvedena ČSOB pojišťovna.

Petexpert pojištění

Pojištění mazlíčků PetExpert

Pojištění domácích mazlíčků je finanční služba, která pokrývá různé náklady spojené s péčí o zvířata, jako jsou veterinární léčení, operace, předepsané léky, očkování a někdy i preventivní péče.

Pojištění psa

Cena zdravotní péče u velkého psa přesáhne rychle i částku 20 000 Kč.

Toto pojištění může také pokrývat odpovědnost majitele za škody způsobené mazlíčkem.

Plány a střídání se mohou lišit v závislosti na druhu mazlíčka, jeho věku, zdravotním stavu a pojišťovací společnosti.

Tato služba pomáhá majitelům zvířat pokrýt náklady na neočekávané zdravotní problémy svých mazlíčků a zajišťuje, že mazlíčci dostanou potřebnou péči bez ohledu na finanční situaci majitele.

Smluvní ordinace

Pojištění lze samozřejmě čerpat pouze u příslušných subjektů, které mají s pojišťovnou uzavřenu řádnou smlouvu. Jejich konkrétní seznam naleznete na webu.

V seznamu lze vyhledávat na základě jména veterináře, názvu subjektu nebo místa. Pozor, někteří veterináři ještě nemusejí být formálně zastřešeni smlouvou a nemají adekvátní proškolení.

Nicméně ze strany PetExpert již akceptováni jsou a pojištění můžete využít. 

Pojištění pro kočku

Nemusíte se obávat nečekaných vysokých nákladů, když si pojistíte vlastí kočku.

Limitem tohoto statusu je především skutečnost, že provozovatel nemůže garantovat plnou informovanost a to, že klientem bude na místě hrazená pouze spoluúčast.

Majitel může v rámci smluvních lékařů absolvovat ošetření se svým zvířetem u kteréhokoli z těchto subjektů. V rámci této smluvní sítě není povinné změnu nahlašovat. Smluvní síť PetExpert nyní pokrývá plných 85 % veterinářů v Česku.

Podmínky vstupu do pojištění

Vstup do pojištění má několik podmínek.

Jedná se o:

 • věk
 • identifikaci zvířete čipem
 • očkování a prevence

Věk

Pojištění je vztaženo, jak už bylo nastíněno, na psy a kočky, a to od 50 dnů věku. Horní věková hranice pro vstup do pojištění je limitována, a to následovně:

 • u malých plemen psů - 10 let
 • u středních plemen psů - 8 let
 • u velkých plemen psů - 6 let
 • u koček - nejvýše 8 let

Věk zvířete bude zkontrolován ve formuláři. Zdravotní dotazník musíte vyplnit při sjednávání pojistky a jste ho samozřejmě povinni vyplnit zcela pravdivě.

Vstupní vyšetření podmínkou není. Věk také není atributem pro zrušení pojištění, váš mazlíček bude pojištěn celý svůj život.


Identifikace zvířete čipem

Zvíře musí být pro zapojení do pojištění povinně očipováno. A to ať už se jedná o psa nebo kočku.

Jestliže vaše domácí zvíře svůj identifikační čip dosud nemá, lze mu jej dát i dodatečně, a to ve lhůtě 30 dnů, která se počítá jako tzv. čekací doba.

Následně je nutno jeho číslo nahlásit e-mailem na pomoc@petexpert.cz nebo telefonicky na zákaznické lince PetExpert 295562562.


Očkování a prevence

Váš čtyřnohý společník by se měl nacházet v režimu tzv. běžné prevence. Znamená to, že se svým mazlíčkem řádně absolvujete předepsaná očkování a preventivní prohlídky, případně i jiné zákroky.


Programy pojištění

Sjednat pojistku si můžete ve čtyřech základních verzích, a to:

 • Start
 • Basic
 • Premium
 • Exclusive

Podobně jako u tradičního pojištění se tyto produktové balíčky odlišují rozsahem pojistného krytí a také cenou, kdy je vyšší míra krytí samozřejmě finančně náročnější.

Základní suma je uvedena v ceníku, nicméně ve vašich podmínkách může být částka odlišná. Cena za pojištění je kalkulována vždy individuálně na konkrétního jedince.

Primárně se do výpočtu koncové sumy promítá plemeno a věk zvířete.

Počítat musíte i s tzv. spoluúčastí. Ta je stanovena na hodnotě na 10 %, počítáno je minimálně 1 000 Kč na diagnózu.

Shrnutí a závěr

Petexpert.cz nabízí několik druhů pojištění, včetně pojištění pro psy, kočky a jiné malé mazlíčky. Také nabízí různé úrovně pokrytí, takže můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Byl jsem velmi potěšen, když jsem zjistil, že jejich pojištění pokrývá nejen veterinární péči, ale také ztrátu, újmu, odcizení či smrt zvířete.

Jednou z nejlepších funkcí, které Petexpert.cz nabízí, je možnost vypočítat si cenu online. Tento proces je velmi jednoduchý a přímý, což vám umožní získat rychlý přehled o tom, kolik by vaše pojištění mělo stát.

Za pojištěním Pet Expert stojí známá pojišťovna ČSOB. Vaše smlouva, finance i čerpání v případě zdravotních problémů vašeho mazlíčka je naprosto jednoduché.

Pokud jde o zákaznickou podporu, Petexpert.cz se vyznačuje vynikajícím servisem. Jejich tým je vždy připraven odpovědět na jakékoliv otázky a při řešení mého dotazu byli velmi rychlí a efektivní.

Celkově vzato, jsem byl s pojištěním domácích mazlíčků na www.Petexpert.cz velmi spokojena. Tato stránka nabízí skvělé pokrytí za přijatelné ceny a jejich zákaznický servis je opravdu výjimečný. Rozhodně doporučuji tuto stránku všem majitelům domácích mazlíčků, kteří hledají spolehlivé a cenově dostupné pojištění pro své chlupaté přátele.

Tip: Pokračujte na recenzi mKonta od mBank. Osobní účet s kartou zdarma a příjemnou aplikací pro snadné používání.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora