Recenze: Anatomické polštáře Siena Dormeo

Anatomické polštáře Siena Dormeo
 • anatomicky tvarované polštáře
 • rozměry 30x50 cm
 • 2 ks
 • cena od 645 Kč

Věděli jste, že my lidé během našeho života prospíme kolem 23 až 25 let? A to je přibližně třetina života strávená v posteli. Nejde přitom jen o polehávání a lenošení.

Spánek je pro lidské tělo nesmírně důležitým procesem, během něhož dochází k celkové regeneraci organismu, k regulaci metabolismu a imunitního systému, nebo třeba k přepisu krátkodobé paměti do dlouhodobé. I proto by kvalita spánku měla být co nejlepší.

Alfou a omegou kvalitního spánku je správně zvolená matrace a polštář. Zatímco o důležitosti matrace slyšme neustále ze všech stran, polštářům se až tolik pozornosti nedostává, a to i přes to, že si ji rozhodně zaslouží. Dnes se proto podíváme právě na polštáře. 

V uplynulých týdnech jsme testovali anatomické polštáře značky Dormeo, jež je na našem trhu ve spojitosti se spánkem tou nejpopulárnější. Jak naše testování dopadlo?

Jak se spí na anatomických polštářích Dormeo zkušenosti

 První dojem

Značka Dormeo má ve svém portfoliu více polštářů - klasické i anatomické. Já jsem se rozhodla pro anatomické polštáře, protože na tomto typu polštáře spávám už několik let a jsem s ním maximálně spokojená.

Možná patříte k těm, kdo neví, jaký typ je pro ně vhodný. V tom případě byste měli v první řadě vycházet ze své nejčastější spánkové polohy.

Běžné, klasické polštáře jsou doporučeny lidem spícím v různých polohách nebo v poloze na břiše. Tyto typy polštářů nemají žádný pevný tvar a člověk si je tak během spánku může jakkoliv upravovat, ohýbat nebo přeložit podle potřeby. Na druhé straně je ale důležité si uvědomit, že člověk během spánku nedokáže kontrolovat a přizpůsobit tvar polštáře aktuální poloze těla.

Během spánku se totiž v posteli přetočíme až padesátkrát, což znamená, že klasický polštář jen těžko udržíme v poloze, která poskytne hlavě a krku dostatečnou oporu.

Jako lepší volba se proto jeví anatomicky tvarované polštáře, které jsou určeny primárně lidem spícím na zádech nebo na boku. Takovéto typy polštářů díky svému tvaru poskytují krku a hlavě důležitou oporu během celého spánku. 

Anatomické polštáře Siena Dormeo jsou dostupné v balení po 2 kusech. Dodávány jsou v krabici, srolované. Po jejich vybalení ale velmi rychle získaly svůj tvar. I přesto doporučuji nechat polštáře jen tak volně položené aspoň jeden den, aby nabraly svůj plný tvar a zároveň se zbavily zápachu.

Oba polštáře mají speciální tvar - jsou vybaveny dvěma vlnami, přičemž jedna je menší a druhá větší. Větší část je tvrdší a poskytuje vynikající oporu krční páteři. Menší vlna je měkčí, pro pohodlí lebky. Během spánku by tedy krk měl být umístěn na větší vlně a hlava na té menší. 

Dormeo anatomické polštáře recenze

V balení se nachází dva polštáře. 

Anatomické polštáře Dormeo balení

Polštáře mají speciální anatomický tvar. 

 Paměťová pěna - základ     anatomických polštářů Dormeo 

Oba anatomické polštáře Siena mají stejný rozměr 30x50 cm. V porovnání s klasickými polštáři jsou sice o něco menší, ale jejich rozměr je u anatomického typu polštáře dostačující.

Jsou vyrobeny z vysoce kvalitní paměťové pěny. Ta představuje umělý technologický materiál vyrobený z měkké polyuretanové pěny, který má mnoho výhod. 

V současnosti mezi materiály používané k výrobě matrací a polštářů na plné čáře vede právě paměťová pěna, protože žádný jiný neposkytuje takové vlastnosti.

Je odolná vůči tlaku a maximálně flexibilní, čímž zabezpečuje dokonalé přizpůsobení tělu. otevřenou a vzdušnou strukturu pro regulaci tepla a odpařování vlhkosti a zároveň poskytuje nehostinné podmínky pro roztoče.

Přítomnost paměťové pěny v matracích či polštářích poznáte snadno - zatlačením rukou do polštáře nebo matrace. Hned můžete pozorovat otisk ruky, který postupně mizí.

Polštáře Siena Dormeo mají snímatelný potah s ošetřením CleanEffect®, přičemž boční strany modré barvy jsou složeny z tkaniny AirX pro dobrou prodyšnost. Ošetření CleanEffect nabízí ochranu před různými bakteriemi a roztoči. Díky této výbavě jsou anatomické polštáře Dormeo vhodné i pro alergiky a astmatiky.

Potah polštářů je možné prát v pračce na 40 °C.

Balení Dormeo anatomické polštáře

Polštáře jsou dodávány ve srolovaném stavu v krabici. 

Polštáře Dormeo zkušenosti

Po vybalení během krátké doby naberou polštáře svůj přirozený tvar. 

Zkušenosti anatomické polštáře Dormeo

Doporučuji polštáře nechať ležet aspoň jeden den jen tak, aby dosáhly plného tvaru a zbavily se zápachu.

 Výhody anatomických polštářů Dormeo  

Anatomické polštáře Dormeo poskytují v porovnáním s klasickými polštáři hned několik výhod. Mezi ty nejvýraznější, které ocení každý uživatel anatomického polštáře, patří:

Dokonalá opora krku a hlavy

Anatomické polštáře mají pevný tvar navržený tak, aby dokonale kopíroval krk a hlavu. Pomáhají zaujmout během spánku tu správnou polohu a předcházet tak nepříjemným bolestem krční páteře, ale také hlavy. 

Zlepšení kvality spánku

Spaní na anatomickém polštáři zvyšuje celkovou kvalitu spánku. Polštář se hned přizpůsobí aktuální poloze těla a člověk se tak nebudí kvůli úpravě polštáře. Spánek na anatomickém polštáři zároveň zlepšuje i průtok krve a poskytuje hlubší spánek.

Zmírnění příznaků alergií

Alergie v současné době postihují velké množství lidí, přičemž mnozí o nich ani netuší. Za některými však může stát polštář, matrace či přikrývka plná alergenů. 

Anatomické polštáře vyrobené z paměťové pěny poskytují nehostinné prostředí, které pomáhá zmírňovat nepříjemné projevy alergie.

Redukce stresu

Ano, správně zvolený polštář vám pomůže zredukovat stres a uvolnit napětí, a to díky plnohodnotnému a kvalitnímu odpočinku, který nabízí.

Anatomické polštáře Siena Dormeo zkušenosti

Anatomické polštáře značky Dormeo jsou obzvlášť vhodné i pro alergiky. 

Jak se spí na anatomickém polštáři Dormeo? 

O tom, že spánek na anatomickém polštáři s sebou přináší nespočet výhod pro naši fyzickou, ale i duševní pohodu, není pochyb. I když se to nemusí zdát hned od začátku.

Já osobně spím na anatomickém polštáři už několik let, takže jsem na něj zvyklá. V balení se ale nacházely dva polštáře, a tak druhý dostal můj manžel, který doteď spával na klasickém.

První noci na anatomickém polštáři však pro něj nebyly úplně takové, jak si představoval. Jde ale o úplně běžný jev. Tělo si totiž zvyká na správnou polohu. Objevit se mohou bolesti krční páteře nebo hlavy, které ale po pár dnech odezní. Proto to s anatomickým polštářem nesmíte vzdát hned po první nepohodlné noci.

Já jsem se rozhodla pro změnu polštáře z důvodu opotřebení toho starého. Ten měl už více než 4 roky, byl měkčí než na začátku a už neposkytoval potřebnou oporu. Odborníci přitom doporučují měnit polštář každé 3 roky. 

Anatomický polštář Dormeo je v porovnání s mým předešlým polštářem tvrdší, odolnější a spí se na něm lépe, a to hned od začátku. S polštářem Dormeo je spokojený i manžel, který se v noci už nebudí proto, že mu nevyhovuje tvar polštáře a musí ho opravit. 

Anatomické polštáře výhody

Polštáře jsou vyrobeny z vysoce kvalitní paměťové pěny. 

Anatomický polštář Dormeo zkušenosti

Anatomický tvar věrně kopíruje kontury těla a poskytuje dokonalou oporu pro krk a hlavu. 

  Cena

Cena dvou kusů anatomických polštářů Dormeo se obvykle pohybuje kolem sumy 645 Kč - tedy jeden polštář vás vyjde na cca 322 Kč. 

Cena je srovnatelná s anatomickými polštáři od jiných výrobců a za nás je přiměřená.

Video

Výhody a nevýhody anatomických polštářů Dormeo

Výhody

 • vyrobeny z paměťové pěny
 • snímatelný potah, který je možné prát v pračce
 • opora pro krk a hlavu
 • vhodné pro alergiky
 • příjemné na dotek
 • zlepšení kvality spánku

Nevýhody

 • nutno zvyknout si na ně, což může trvat pár nocí
Anatomické polštáře Dormeo provedení

  Můj celkový dojem a hodnocení

Anatomické polštáře Dormeo Siena mohu jen a jen doporučit každému, kdo o nic uvažuje, bez ohledu na důvod - ať už jde o bolesti krční páteře, zad, hlavy, časté buzení se či nepohodlí během spánku.

Jsou vyrobeny z paměťové pěny, která zabezpečuje maximální přizpůsobení se tvaru krční páteře, ale také odvádění vlhkosti či regulaci tepla, čímž poskytuje vynikající podmínky pro kvalitní a plnohodnotný spánek.

Plusem je také speciálně ošetřený potah, který chrání polštář před různými alergeny, a proto po něm mohou sáhnout bez obav i alergici. Zárukou hygieničnosti je i snímatelný potah, který lze prát v pračce. 

Na polštářích se spí velmi dobře. Mají vyhovující rozměr, jsou příjemné na dotyk a dokonale se přizpůsobí krku a hlavě. Pokud jste ale doteď neměli polštář z paměťové pěny, může se vám v začátcích zdát trochu tvrdý a po první noci i nevhodný. Tyto pocity však po pár dnech vyprchají a vy si budete užívat kvalitní spánek, který vám přinesou.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 14. ledna 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: