3+1 důvod, proč si zvolit pytlované uhlí

Chystáte nákup uhlí? Zažijte pohodu, kterou vám dopřeje pytlované uhlí uložené na paletách. Tento způsob dodání má hned několik výhod a jakmile je poznáte, už nebudete chtít obyčejné volně ložené. Představujeme vám hlavní důvody, proč bude pytlované uhlí tou pravou volbou i pro vás. 

pytlové uhlí

Zdroj foto: Vadiar / Shutterstock.com

1. Bezprašnost při dovozu baleného uhlí

Běžný způsob dopravy sypaného uhlí doprovází prach, který se dostane do všech koutů. Naproti tomu pytlované uhlí vám dovezou uložené přímo na paletě. A to vše je bez jediného kousíčku nečistoty a náročného úklidu před domem. V zimním období se v balení může objevit zkondenzovaná voda. V hořlavé hornině je přirozeně obsažená. To lehce vyřešíte, když si pár pytlů donesete k topnému zařízení, otevřete je a necháte vyschnout.

2. Jednoduché skladování

Uhlí v pytlích si jednoduše ručně přenesete podle potřeby. A navíc samotná skladovací místnost zůstane čistá. Už nezažijete přeskládání paliva do vyhrazeného a prachem začerněného sklepa. Můžete se rozloučit se spoustou namáhavé práce s lopatou ve špinavém oblečení.

3. Standardizovaná váha pytlovaného uhlí

Ať už se jedná o pytlované černé uhlí nebo jeho hnědou variantu, vždy máte jistotu přesně dodané váhy 25 kg a velikosti jednotlivých kousků. Uhlí si můžete zakoupit ve frakcích kostka, ořech 1 určených pro klasická kamna nebo kotle s roštem. Specifické pojmenování ořech 2 v případě hnědého a hrášek pro černé uhlí je připravené pro automatické kotle. Samozřejmostí je i dodání celkové zakoupené váhy pevného paliva uloženého na paletě.

4. Komfortní přikládání

Výhodou pytlovaného uhlí je snadná manipulace. Donesené balení jen přesypete do násypky u automatických kotlů. V případě klasického přikládání do kamen a kotlů můžete nabírat rovnou z pytle. Troše nepořádku se nevyhnete, ale úklid vám zabere jen malou chvíli. Oceníte to obzvlášť u baleného černého uhlí, které běžným přenosem v uhláku velice snadno zašpiní okolí topného zařízení.

Kde nakoupíte kvalitní balené uhlí?

Potřebujete si pořídit balené uhlí? E-shop Optimtop.cz má skladové zásoby pytlovaného hnědého a černého uhlí v jejich specificky pojmenovaných velikostech ořech 1, 2, hrášek a kostka. Nákup vám bez starostí zaručí výběr v klidu vašeho obýváku a dovoz až před bránu domu. Doprava je po celé České republice zdarma.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 17. září 2023

O autorovi

Nikol Chrastová
 

Nikol je externí přispěvatelka našeho portálu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: