Přípravek na soustředění Mindflow - Recenze

Mindflow recenze
 • pro zahnání únavy, zklidnění mysli a podporu soustředění
 • přírodní doplněk
 • vhodný i pro vegany
 • cena od 390 Kč

Ať už vás čeká maturita, zkouškové období, státnice nebo studium pracovních materiálů na blížící se poradu, v člověku to vědomí přívalu množství informací v omezeném čase obvykle vyvolá stres. A i přes velké soustředění můžete mít pocit, že si prostě nepamatujete ani poslední větu, kterou jste před pár vteřinami dočetli. 

A jak z této situace vykličkovat ve váš prospěch? Pomoci si můžete eliminací únavy a podporou paměti. Není přitom nutné pít hektolitry kávy ani energetických drinků. 

Jak na to vám prozradím v dnešní recenzi.

Prověřeno uživateli

produkty preverené užívateľmi

Přírodní doplněk Mindflow na podporu soustředění pro vás testovala Martina Harendarčíková

"Během posledních dvou let strávených na mateřské dovolené pozoruji, že mi to už pálí méně než kdysi. A jelikož se pomalu chystám do pracovního kolotoče, rozhodla jsem se vyzkoušet něco, co slibuje rychlé a účinné nastartování mysli."

Pro začátek si ale v krátkosti řekněme něco i o důležitosti paměti. Paměť je schopnost přijímat, uchovávat a zpracovávat informace, které získáváme z okolí, tak, abychom je uměli využít v praxi. Souvisí s pozorností, myšlením a učením.

Každý, kdo se už setkal s velkým množstvím studijního materiálu na nějaké téma, určitě zná i termíny krátkodobá a dlouhodobá paměť. Do krátkodobé paměti se ukládají informace, které se k nám právě dostaly a které jsou pro nás aktuálně důležité. Například, když vám někdo řekne telefonní číslo, představí se nebo oznámí termín schůzky. Doba udržení těchto informací v paměti je 15 až 30 sekund.

Na rozdíl od toho dlouhodobá paměť slouží jako obrovský sklad informací, které se do ní dostanou opakováním. Pokud si na informaci vzpomenete i po 30 minutách, je už uložená v dlouhodobé paměti.

Právě pro podporu dlouhodobé paměti byl vyvinut produkt s příznačným názvem Mindflow. Volně přeloženo - tok mysli.

Zatím co na trhu existuje množství výživových doplňků na podporu paměti vyvinutých farmaceutickými společnostmi, tento přípravek vyvinuli ti nejpovolanější. Dva kamarádi, jeden student chemie a druhý student práva, se také potýkali s únavou a nesoustředěností. Začali tedy zkoumat různé látky, studovali věděcké články a potom zkoušeli jejich účinky na dalších kolezích studentech. Po osmi měsících se ve spolupráci s designérem a projektantem dopracovali k výsledné podobě dnešního Mindflow.

Mindflow recenze zkušenosti

 Složení

Přípravek Mindflow je přírodní doplněk stravy, stimulant, jehož úkolem je zvýšení soustředění a zahnání únavy, uvolnění a zklidnění mysli a následná podpora paměti. 

Kapsle Mindflow obsahují 7 přírodních látek. Nic více a nic méně. Jsou to:

 • Zelený čaj - udržuje stav bdělosti a zklidňuje mysl.
 • Kofein - stimulant centrální nervové soustavy a krevního oběhu.
 • Guarana - působí proti únavě, podporuje paměť a celkové mentální zdraví.
 • Ženšeň - podporuje paměť.
 • Vitamín B3 - zmírňuje psychickou únavu a podporuje správnou funkci nervové soustavy.
 • Vitamín B12 - důležitý pro krvetvorbu a správnou funkci nervového systému.
 • Vitamín B6 - známý také jako „vitamín na nervy“, přispívá ke správné látkové výměně důležité pro tvorbu energie.

Vše je obsaženo v rostlinné kapsli, takže je tableta lehce stravitelná a vhodná i pro vegany. 

Mindflow složení

Podrobné informace o složení jsou uvedeny na etiketě přípravku. 

Mindflow kapsle

Mindflow je dostupný v rostlinných kapslích a proto je vhodný i pro vegany.

 Dávkování

Výrobce doporučuje užít 1 kapsli 20 minut před požadovaným účinkem. Účinek následně trvá přibližně 3 hodiny. Maximální denní dávka jsou tři kapsle. Doporučené dávkování se nesmí překročit.

Tento produkt i kvůli obsahu kofeinu není vhodný pro děti a těhotné a kojící ženy. Nesmí se používat jako náhrada pestré stravy. Jeho užívání nezpůsobuje žádné vedlejší účinky ani závislost. 

Mindflow dávkovaní

Maximální denní dávka jsou 3 tablety.

Recenze Mindflow

Kapsle mají přiměřenou velikost, a tak je možné je bez problémů spolknout.

 Moje zkušenosti

Teď už přejdu k samotnému testování. Už několik let se neřadím mezi studenty, ale tento produkt, i když ho využívají primárně studenti, může být prospěšný i vyšším věkovým kategoriím, kterým to už "nepálí" tak, jako zamlada.

Jako matka, toho času na rodičovské dovolené, mám také své aktivity, touhy a cíle, na kterých chci pracovat už teď. S blížícím se koncem této dovolené si uvědomuji, že si musím osvěžit hromadu vědomostí, které věkem a životními okolnostmi zapadly někam do hloubky. Některé vypadly úplně a je potřeba je dostat znovu do paměti. Čas na studium, případně jinou práci mám jen večer, když děti spí, proto potřebuji něco, co mě udrží vzhůru. 

Tablety jsem užívala kolem 11. hodiny večer. Nemají žádnou chuť, což usnadňuje polykání. Na začátek musím říct, že u prvních 2-3 užití jsem necítila téměř žádný efekt. Nástup účinků je uváděn do 20 minut, ale popravdě jsem na sobě žádnou změnu nepostřehla. Do půl hodiny jsem musela svou práci zavřít a jít si lehnout, do minuty jsem usnula. Samozřejmě, ne všechny výživové prvky mají okamžitý účinek na organismus, proto doporučuji překonat tu prvotní skepsi, která nastala i u mě. 

Další dny už tento produkt zafungoval tak, jak měl, a běžně jsem pracovala do třetí až čtvrté hodiny ráno bez problémů, bez zívání a bez mimovolného zavírání očí. Nepociťuji žádné rušivé vlivy, nepřichází ani obvyklé myšlenky typu "zabal to, zítra je taky den", "podívám se jen na jedno video, vždyť za chvilku si dám pauzu". Skutečně se jen plně soustředím na to, co jsem si dala za cíl. Každý má samozřejmě svůj vlastní styl studia, ale v mém případě informace získané několikanásobným opakováním zůstaly v dlouhodobé paměti. 

Při užívání jsem nepozorovala ani žádné vedlejší účinky. Obávala jsem se především třesu rukou nebo nadměrného pocení, přece jen člověk nikdy neví dopředu, jak na daný produkt jeho organismus zareaguje. Možná bych zmínila jen zvýšený pocit žízně, což se dá snadno vyřešit pitným režimem. Pokud pijete během dne kávu, určitě doporučuji ubrat z jejího množství, protože i Mindflow obsahuje kofein a jeho nadměrné užívání může způsobit zdravotní komplikace. 

Recenze zkušenosti Mindflow

Mindflow mě oslovil především svým přírodním složením. 

 Cena

Doplněk výživy Mindflow se prodává v lahvičce s obsahem 24 kapslí za sumu 390 Kč, což je poměrně dost. Toto balení vydrží na jeden měsíc. K dispozici jsou však i zvýhodněná balení.

Balení 3 kusů, tedy na čtvrt roku užívání, je dostupné za sumu 990 Kč. Balení určené na půl roku se prodává za sumu  1790 Kč.

Výhody a nevýhody přípravku Mindflow

Výhody

 • 100% přírodní produkt
 • není testovaný na zvířatech
 • vhodný i pro vegany
 • nezatěžuje trávící systém
 • vysoká účinnost
 • má srdce, je vyvinutý lidmi pro lidi 🙂

Nevýhody

 • vyšší cena
 • účinek se nemusí dostavit okamžitě
Přípravek na paměť Mindflow

 Můj celkový dojem a hodnocení

Za jakousi společnou nevýhodu všech výživových doplňků můžeme označit jejich individuální účinek. Nikdy si totiž předem nemůžete být jistí tím, že vám produkt zaručeně sedne a pomůže, nebo jak intenzivně bude účinkovat. A na to je třeba myslet.

Ani přírodní doplněk stravy Mindflow za vás sice zkoušky neudělá, ale pomůže k lepší koncentraci a podpoří paměť. Za sebe ještě musím podotknout, že je důležité si nenechávat všechno na poslední chvíli, na to je jakýkoliv přípravek krátký.

Celkově můžu ohodnotit tento produkt velmi pozitivně. Je mi líto jen jedno, a to, že během mých vysokoškolských let a příprav na státnice ještě neexistoval. Určitě by mi pomohl všechen ten stres a kvantum učiva zvládnout lépe. Rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet! 🙂

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 5. srpna 2019

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: