Recenze: Náladové sovy Dormeo Hoo-Hoo – Víc než jen hračky

Párek náladových sov Hoo-Hoo Dormeo
 • pomocníci s vyjadřováním pocitů
 • 3v1 - plyšový mazlíček, polštář a deka
 • cena od 790 Kč

Věděli jste, že už malé děti přichází na svět s jistou emocionální výbavou, která se postupem času vyvíjí? Takové dvouleté děťátko už dokáže bez problémů rozeznat základní pocity.

Emoce mají na dítě velký vliv a do jisté míry se podílejí také na budování jeho osobnosti. V dětském světě jsou stejně (ne-li ještě víc) důležité jako ve světě dospěláků.

Nenuťme proto děti potlačovat jejich emoce, ale právě naopak. Naučme je vyjadřovat svou radost, lásku, ale i hněv a smutek. 

Jedním ze způsobů, jak na to, jsou i náladové sovičky Dormeo, které se nám do rukou dostaly během uplynulých dní. Co tato plyšová novinka dětem přináší?

Recenze a zkušenosti náladové sovy Dormeo

 O náladových sovách Hoo-Hoo

Párek náladových sov Hoo-Hoo od výrobce Dormeo je dárkovou soupravou skládající se ze dvou plyšových soviček a hebké deky. V sadě se nachází plyšová sovička v azurově modré barvě a druhá sovička v broskvové barvě. Aby všechno dohromady dokonale ladilo, deka má modro-oranžové provedení.

I když se sovičky hned na první pohled jeví jako hračka pro ty nejmenší nebo doplněk do dětského pokoje, nabízí toho mnohem víc.

V první řadě je možné je využít jako hračku - ať už jako plyšáčka při běžném hraní, nebo také jako prostředek k vyjádření emocí. Sovičky jsou dostupné ve vícero vyhotoveních - navzájem se od sebe liší barvou, přičemž každá barva vyjadřuje nějakou emoci.

Je ale možné je využít také jako heboučkého mazlíčka k objímání, o němž je známo, že uklidňuje a léčí tělo i duši.

Díky svému tvaru a celkovému provedení poslouží sovičky také jako pohodlný polštář. A do deky je zase možné se zabalit během odpočinku.

Sovičky mají průměr přibližně 26 cm, jsou měkké, hebké a příjemné na dotek. Deka dostala rozměry 130×180 cm, je také vyrobena z plyše a stejně příjemně hebká.

Když se náhodou, ať už deka nebo sovičky ušpiní, je možné je vyprat v pračce na 30 °C. Samozřejmostí jsou také nezávadné a vysoce kvalitní materiály pro bezpečí dětí.

Náladové sovy Dormeo

Náladové sovičky dorazily dobře zabalené. 

Párek náladových sov Dormeo

Tyto sovičky pochází od výrobce Dormeo. 

Set náladových sov Dormeo zkušenosti

Skvělým nápadem je "rodný list" přiložený ke každé sovičce. Je možné do něj dopsat datum, od kterého je sovička součástí rodiny. 

Dormeo náladové sovy zkušenosti

U nás doma byly sovičky láska na první pohled. 🙂

 Náladové sovičky v různých barvách: Co znamenají?

Náladové sovičky Dormeo jsou dostupné v různých barvách, a to ne jen tak náhodou. Každá barva má totiž svoje opodstatnění. 

Hraní si se sovičkou v azurově modré barvě může díky vlivu této barvy na děťátko působit uklidňujícím dojmem. Tato sova proto může být ideální volbou pro hyperaktivní děti.

Broskvová sovička zase pobízí k hravosti a k dobré náladě.

Dormeo má v nabídce i jiné náladové sovy - v šedé, růžové, fialové, červené, žluté, zelené i v bílé barvě. Tyto sovičky dostaly kromě odlišné barvy i své vlastní pojmenování.

Šedá sovička Shoo-Shoo je tak trochu vystrašená sovička, jejímž cílem je pomoci děťátku překonat strach, především ze tmy.

Růžová sova Loony-Coo je určená pro všechny nezbedníky, povzbuzuje ke kreativitě.

Zamilovaná červená sova Love-You se srdíčkem v křídlech učí vyjadřovat pocit lásky a náklonnosti.

Žlutá Yuu-Huu sova je šťastná sova, která pomůže vidět svět v lepším světle a s úsměvem na rtech.

Zelená sovička Goody-Coo s brýlemi je symbol moudrosti, klidu a rozvahy.

Bílá stydlivá sovička Blushy-Hoo je přímo stvořená pro malé introverty. Pomáhá překonávat strach z nových lidí i z nových situací.

Emoční zdraví jako takové je důležité nejen pro dospělého člověka, ale obzvláště pro dítě. Emocionální rovnováha přináší šťastný život, zdravé sebevědomí a důvěru v sebe sama, dobré výsledky, ale i kvalitní mezilidské vztahy.  (1). 

Dormeo náladové sovy co znamenají jednotlivé barvy

V nabídce je více soviček, které se od sebe odlišují nejen barvou, ale i emocemi, které ztvárňují. 

Náladové sovy Dormeo recenze

Dárkový set obsahuje dvě sovičky a deku. 

což jsou náladové sovy Dormeo

Sovička v broskvové barvě je ideální pro všechny hravé dětičky. 

Náladové sovy Hoo-Hoo zkušenosti

Sovička v azurově modré barvě se může stát skvělým společníkem hyperaktivních dětí. 

zkušenosti náladové sovy Dormeo

Obě sovičky ze zamilovaného páru mají na bříšku také kapsu na malé drobnosti. 

Význam a vliv barev v životě malých, ale i velkých

Význam barev v životě člověka je opravdu velký. Zkuste se jen tak zamyslet nad tím, co všechno v našich životech vymezujeme podle barev.

Například, když se někoho snažíme popsat, snad to ani není možné, aniž bychom použili nějakou barvu. Nebo když si zařizujeme naše domovy, řídíme se barvami a snažíme se obklopit těmi, které máme nejraději.

Už jako děti si vybíráme oblíbenou barvu a vůbec, barvy jsou to, co naše děti učíme v útlém věku.

A proto se není čemu divit, že barvy mají v našem životě nejen velký význam, ale i velký vliv. I když vědci většinou poukazují na to, že vnímání barev je do velké míry subjektivní a vychází z našich zkušeností nebo kultury, přece jen se shodují na jistém všeobecném působení na člověka. (2). 

Teplé barvy (z červeného spektra), jako je žlutá, oranžová nebo broskvová na nás působí převážně příjemně, vyvolávají v nás pocit pohodlí, ale zároveň mohou působit stimulujícím dojmem. Zatímco u někoho může červená barva symbolizovat lásku, u jiného nebudou ničím výjimečným ani agresivní pocity jako hněv.

Barvy z modré strany spektra, kam patří například zelená, modrá a fialová barva, jsou studené barvy, kterým se na jedné straně připisují uklidňující účinky, ale na druhé straně mohou vyvolávat i smutek a působit melancholicky.

Vliv barev na dítě je snad ještě intenzivnější než vliv na dospělého člověka. Právě děti totiž barvy milují, jsou jakýmsi symbolem jejich světa, přitahují jejich pozornost, probouzí kreativitu. Nepodceňujte proto výběr barev, ať už při zařizování pokoje vaší ratolesti, tak například i při výběru hraček, které vašemu děťátku mohou pomoct.

Náladová sova Dormeo využití jako polštář

Sovička se dá použít také jako měkký, pohodlný polštářek. 

Párek Dormeo náladových sov deka

Deka je vyrobená z velmi příjemného materiálu. 

Recenze náladové sovy Dormeo Hoo-Hoo

U nás sklidily sovičky velký úspěch. 

  Cena náladových soviček Hoo-Hoo

Páreček náladových soviček Dormeo Hoo-Hoo seženete aktuálně za cenu 790 Kč, což je super suma. 

Mini náladové sovičky o velikosti 16 cm se momentálně prodávají za 190 Kč.

Zkušenosti s náladovými sovičkami Dormeo

  Zkušenosti s náladovými sovičkami

To, že náladové sovičky jsou víc než jen nějakou plyšovou hračkou, dokazují i zkušenosti lidí, kteří si je zakoupili.

"Dětičky si je okamžitě zamilovaly. :)" Petra, Topshop.sk

"Líbí se mi přidaná hodnota v podobě deky nebo polštáře." Soňa, Topshop.sk

"Synek dostal sovičku jako dárek. Měl velkou radost. Sovička je měkká, velmi příjemná na dotek. A o dece nemluvě, je fakt úžasná. Kdo pochybuje o koupi a nemůže se rozhodnout, doporučuji." Veronika, Topshop.sk

"Sovička je velmi příjemná na dotek. Navíc nejde jen o hračku, ale i o funkční věc, protože poslouží i jako deka a polštář. Spokojenost." Dalibor, Topshop.sk

"Synkovi jsme koupili pod stromeček modrou sovičku a měl z ní velkou radost. Spinká s ní a rád se zabubá pod deku. Sovička i deka jsou z jemného materiálu, příjemné na dotek. Doporučujeme." Naty, Topshop.sk

"Není to jen hračka, je to i příjemný polštář na pomazlení bez rozdílu věku." John, Topshop.sk

"Koupila jsem je jako dárek oběma dětem, mají z nich velkou radost." Monika, Topshop.sk

Také u nás doma sovičky sklidily velký úspěch. Děti si s nimi často hrají a velmi rádi se k nim tulí. Sovy jsou vyrobeny z příjemných materiálů. Škoda jen, že nejsou na zip, tedy na principu povlaku na polštář. Takto by byla jejich údržba úplně bezproblémová a nebylo by je nutné dávat prát a sušit vcelku.

Také nečekejte žádnou interaktivitu. Sovičky nemrkají, nevydávají zvuk ani nic podobného. 

Výhody a nevýhody náladových sov Hoo-Hoo

Výhody

 • 3v1
 • hračka pro vyjadřování emocí
 • použitelné také jako polštář
 • použitelné také jako deka
 • příjemné na dotek
 • nezávadné materiály
 • možno prát v pračce

Nevýhody

 • sovičky nejsou na zips
 • nejsou interaktivní
Náladové sovy Dormeo Hoo-Hoo

 Celkové hodnocení

Náladové dormeo sovičky Hoo-Hoo se můžou velmi snadno stát nejlepšími kamarády vašich ratolestí. Jsou ideální pro malé, ale i starší děti.

Zatímco pro ty nejmenší jsou sovičky skvělým společníkem na mazlení nebo hraní, starší děti určitě ocení možnost použití sovy jako polštáře nebo praktickou deku.

Navíc, sovičky i deka jsou vyrobeny z opravdu příjemných hebkých materiálů, které až vybízí k hlazení a tulení.

K dostání jsou různé varianty soviček - zamilovaný páreček se srdíčky v očích, mini sovičky i náladové sovičky vyjadřující emoce s překvapením v podobě deky.

Dítě si tak může poskládat vlastní hejno náladových soviček pro vyjádření všech svých emocí.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 25. července 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: