Inspirace na luxusní vánoční ložnici

S příchodem Vánoc různě zdobíme svou domácnost, okna i vstupní dveře. Zapomínat byste neměli ani na ložnici. Nabízí se pár jednoduchých tipů, jak můžete i do této místnosti vnést jedinečné vánoční kouzlo, zútulnit ji a užít si svátky naplno. Jak si tedy zařídit ložnici ve vánočním duchu? Přečtěte si pár následujících tipů.

Inspirace na luxusní vánoční ložnici

Zdroj obrázku: semerokozlyat - stock.adobe.com

Pořiďte si sváteční ložní prádlo

Každá vánoční ložnice si na začátku sezóny zaslouží slavnostní povlečení. Nemusíte volit výrazné vzory, namísto toho si vyberte elegantní a decentní design. Jako skvělá ozdoba slouží například povlečení s vyšívanými stromečky, sněhuláky a podobně. U vánočního povlečení materiál hraje klíčovou roli – perfektně se hodí mikroplyš, který je měkký a teplý. Pokud vás tato varianta neláká, pořiďte si aspoň přehoz na postel či huňatou deku.

A co se týče stylu bydlení, k Vánocům se skvěle hodí skandinávský styl. Základem jsou neutrální barvy, potisk může zahrnovat stromky, vločky či třeba soby v kombinaci s geometrickými detaily. Severský styl obecně do domácnosti vnáší příjemnou atmosféru.

Roztomilá světýlka

Sváteční atmosféru můžete podpořit různými světýlky. Vánoční světýlka do ložnice jsou k dispozici v různých motivech – ať už preferujete decentní vločky, výrazné stromečky či klasické žárovičky, najdete to pravé dle svého vkusu. Tato zářivá vánoční dekorace do ložnice rozhodně zútulní atmosféru.

Využijte své oblíbené dekorace

Ozdobami zdobíme zejména stromeček, ale různé dekorace si můžete pověsit i kdekoli jinde. Do ložnice se hodí decentní doplňky, které nebudou příliš rušivé. Skvělou volbou jsou přírodní dekorace – dřevo, proutí, bambus a podobně. Perfektně vypadají i květiny jako zimní dekorace, zvolit můžete amarylis či magnolie a doplnit je chvojím a šiškami.

Nezapomínejte ani na výzdobu oken v ložnici. Do těch můžete zavěsit papírovou girlandu, řetěz či jiné ozdoby, třeba papírové vločky. Stačí i pár drobností, díky kterým vytvoříte luxusní ložnici.

Pokud se chcete do vánoční výzdoby ložnice opravdu ponořit, vyrobte si věnec z chvojí nebo proutí a zavěste ho k čelu postele. Větvičky dodají místnosti příjemnou vůni. Vše pak můžete ještě vyšperkovat červenými stužkami – ovažte jimi úchyty skříní a zásuvek.

Ozdobné polštářky

Rozmanité polštáře jsou jednou z nejlepších dekorací. K dispozici je spousta různých možností. V ložnici lze doporučit tři až šest polštářů, záleží však na šířce postele. Základem jsou dva velké klasické polštáře na spaní – ty pak můžete doplnit menšími kousky s tematickými motivy. Uvidíte, že tyto ozdobné polštářky si zamilujete.

Inspirace na luxusní vánoční ložnici

Zdroj obrázka: rostyslav84 - stock.adobe.com

Preferujete spíše něco neutrálnějšího? V takovém případě pak vybírejte sametové polštáře ve svátečních barvách. Ty navíc můžete využít po celý rok. Polštáře a přikrývky mohou být zdobné, a přitom praktické. Díky tomu jde o skvělé tipy na dárky pro rodiče – darujte jim něco hezkého a zároveň užitečného.

Případně se nabízí i luxusní matrace. Pohodlná postel s hezkým vybavením je perfektní kombinací, která potěší každý den v roce. 

Nezapomeňte na vůni

Celkovou atmosféru dokáže velmi ovlivnit i vůně. A právě Vánoce představují ideální období pro výběr silných vůní. Nabízí se například opojné aroma koření, jako je skořice či perník a vanilka. Vždyť mnoho našich vzpomínek z dětství je založeno na vůních. Zkuste si tedy vzpomenout a najděte tu svoji oblíbenou. Tím se vánoční výzdoba 2023 stane kompletní a budete se těšit na svátky.

Inspirace na luxusní vánoční ložnici

Zdroj obrázka: Monkey Business - stock.adobe.com

Myslete na to, že je důležité si Vánoce užít se svými blízkými a pořádně si odpočinout. Zpestřete si svátky a dopřejte si vánoční snídani do postele. Inspirace je jednoduchá, dopřejte si to, co máte rádi – vajíčka, palačinky, či jednoduše vánočku a cukroví.

Vytvořit luxusní vánoční atmosféru v ložnici je snadné. Vzhledem k tomu, že dominantou místnosti je postel, nabízí se sváteční povlečení a polštářky. Vše pak doplňte oblíbenými dekoracemi a užijte si sváteční nádech v celé své domácnosti.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 13. prosince 2023

O autorovi

Nikol Chrastová
 

Nikol je externí přispěvatelka našeho portálu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: