Přípravek na spaní GS Dormian RAPID – Recenze a zkušenosti

GS Dormian Rapid
 • 40 kapslí
 • při problémech se spánkem
 • cena od 190 Kč

Během noci se běžně probudíme i několikrát. Většinu probuzení si ale ráno nepamatujeme. Problém nastává až tehdy, když se v noci probudíme a nemůžeme usnout. Nebo když si večer lehneme do postele a ne a ne usnout.

Pokud jsou problémy se spánkem na dennodenním pořádku, můžeme mluvit o nespavosti. Ta je často provázena únavou, nedostatečným soustředěním, nervozitou nebo výkyvy nálad.

Nespavost může být krátkodobá a odeznít po pár probdělých nocích. Nezřídka ale může být i dlouhodobá nebo dokonce chronická a negativně ovlivňovat náš každodenní život a běžně vykonávané činnosti.

V takovéto situaci je ale už potřeba nespavost řešit, protože se snadno může začít podepisovat nejen na duševním, ale i fyzickém zdraví člověka.

Způsobům, jak zatočit s nespavostí, je mnoho. Pokud hned nechcete polykat tabletky na předpis, měli byste se porozhlédnout po přírodních produktech. Jedním z nich je i výživový doplněk GS Dormian RAPID s rychlým nástupem účinků. Funguje? Přečtěte si naše zkušenosti v následující recenzi.

GS Dormian RAPID recenze

O produktu

Výživový doplněk GS Dormian RAPID je určen na problémy se spánkem. Jde o přípravek na přírodní bázi, který je vhodný pro lidi trpící nespavostí nebo neklidným, nekvalitním spánkem.

Přípravek patří pod společnost Green Swan Pharmaceuticals, která vyrábí a distribuuje léky, doplňky výživy a různé zdravotnické pomůcky.

Jaké účinky přípravku GS Dormian RAPID uvádí výrobce?

 • Rychlejší a příjemnější usínání
 • Klidný spánek
 • Přirozené probouzení se
Zkušenosti GS Dormian RAPID

GS Dormian RAPID slibuje rychlý nástup účinku. 

Složení GS Dormian RAPID

Přípravek GS Dormian RAPID je produkt na přírodní bázi, který se skládá ze 4 účinných látek, a to kozlík lékařský, meduňka lékařská, chmel otáčivý a mučenka pletní.

Kozlík lékařský (100 mg)

Kozlík lékařský je už po staletí považován za všelék. K jeho hlavním účinkům patří pozitivní vliv na nespavost, urychluje usínání a podporuje hluboký a kvalitní spánek.

Je nápomocný i při chronických poruchách spánku, uklidňuje, působí na nervový systém a je účinný i při depresích. 

Meduňka lékařská (50 mg)

Meduňka lékařská má všestranné využití. Uklidňuje, pomáhá usnout, zmírňuje výkyvy nálad.

Kromě toho také pomáhá i při menstruačních bolestech a při nadýmání. Příznivě působí i při vysokém krevním tlaku a bušení srdce.

Mučenka pletní (25 mg)

Bylinka s názvem mučenka pletní je bohatá na flavonoidy, glykosidy, silice a minerální látky. Má pozitivní vliv na nervový systém a je možné ji označit za přírodní antidepresivum. Má sedativní a relaxační účinky.

Dokáže tlumit i bolesti při migréně nebo menstruaci.

Chmel otáčivý (25 mg)

Chmel otáčivý se využívá kvůli jeho sedativním účinkům, uklidňuje, pomáhá při nespavosti, napětí a vyčerpání.

Přípravek GS Dormian RAPID dále obsahuje objemové činidlo (rýžová mouka), protihrudková činidla (mastek, křemičitan vápenatý, stearan hořečnatý) a barvivo oxid titaničitý.

Nevyhovuje vám složení? Podívejte se na nejlepší prášky na spaní.

GS Dormian RAPID výživové složky

Složení sestává ze 4 přírodních látek. 

Dávkování

GS Dormian RAPID je dostupný ve formě kapslí. Užívá se podle potřeby - nejčastěji jedna nebo dvě kapsle, cca půl hodiny před spaním.

Kdo by přípravek GS Dormian RAPID neměl užívat?

 • Děti do 12 let
 • Těhotné a kojící ženy
 • Osoby s alergií na některou ze složek

Výživový doplněk je bez laktózy, lepku a cukru.  

GS Dormian RAPID dávkování

Přípravek GS Dormian RAPID se užívá v množství jedna až dvě kapsle denně. 

GS Dormian RAPID velikost kapslí

Kapsle mají malou velikost a snadno se polykají. 

Cena

Balení 40 kapslí, které při doporučeném dávkování vydrží přibližně měsíc a půl, se momentálně prodává za sumu 190 Kč.

V nabídce je i balení 20 kapslí za 120 Kč a také balení 2 x 40 kapslí za 340 Kč.  

GS Dormian RAPID zkušenosti

V balení se nachází 40 kapslí. 

Zkušenosti s GS Dormian RAPID

Výživový doplněk GS Dormian RAPID láká, v porovnání s jinými podobnými přípravky na nespavost, rychlejším nástupem účinků.

Důvodem je zvýšený obsah účinných látek, ale i inovovaná forma kapsle. Ta stojí za rychlejším rozpadem obalu kapsle v žaludečních šťávách a následně vede k rychlejší absorpci účinných látek. Rozpad kapsle po spolknutí a po kontaktu se žaludeční tekutinou probíhá do 4 minut.

Na to, aby bylo možné pocítit účinky přípravku v plné síle, je ale nutné pravidelné a dlouhodobější užívání.

Ve velké míře může pomoci i dodržování tzv. spánkové hygienyA co to znamená?

Velmi důležité je vytvoření jakési spánkové rutiny. Podle možnosti byste měli jít spát každý večer ve stejnou dobu. Do postele byste si měli lehat až tehdy, když se cítíte unavení. Je sice pravda, že poobědový šlofík během dne dokáže pomoct a nabudit, z hlediska vytvoření spánkové rutiny ale není právě nejvhodnější.

Před spaním byste rozhodně neměli pít kávu ani jiné nápoje s obsahem kofeinu. Podobně je to i s nikotinem, který působí povzbudivě.

Podívali jsme se i na zkušenosti jiných uživatelů s přípravkem GS Dormian RAPID (zdroj: Heureka.cz). Ty jsou převážně pozitivní, ale objevují se i takové recenze, podle nichž přípravek neúčinkuje až tak dobře.

Důvodů může být více - od nedůsledného nebo krátkodobého užívání přes různé zdravotní problémy až po rezistenci na některou ze složek nacházejících se v přípravku.

Výhody a nevýhody GS Dormian RAPID

Výhody

 • složení na přírodní bázi
 • kombinace 4 účinných látek
 • inovovaná forma kapsle
 • rychlý nástup účinků
 • bez vedlejších účinků
 • pomoc při problémech se spánkem
 • přijatelná cena

Nevýhody

 • potřeba pravidelného a dlouhodobého užívání
 • individuální účinek
GS Dormian RAPID recenze zkušenosti

Celkové hodnocení

Největším plusem výživového doplňku GS Dormian RAPID je jeho přírodní složení, které s sebou přináší více dalších výhod.

Tyto tabletky na spaní je možné užívat i dlouhodobě, bez obav z rizika návyku. Možné vedlejší účinky jsou minimální a většinou vychází jen z přecitlivělosti na některou složku doplňku. 

Přípravek je vhodný pro dospělé i pro děti už od 12 let. Účinná kombinace 4 přírodních složek uklidňuje a pomáhá urychlit usínání, ale i usnadnit probouzení. Má pozitivní vliv i na kvalitu spánku.

Za zmínku rozhodně stojí i rychlý nástup účinků. Účinné látky se z kapsle uvolňují už do 4 minut a postupně začínají působit. Spánek zpravidla přichází nejpozději do půl hodiny od užití, což z přípravku GS Dormian RAPID dělá jeden z nejrychleji účinkujících přírodních doplňků na nespavost na trhu.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 25. ledna 2022

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: