Chystáte se pořídit chytré hodinky? Galaxy Watch řady 5 by mohly být ideální volbou

Je to již déle než rok, kdy nám na konferenci Samsung Galaxy Unpacked byly představeny chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a Samsung Galaxy Watch 5 Pro. 

Jak již u této společnosti bývá zvykem, s novým rokem představili jejich nástupce, a to znamená jediné. Ceny loňských modelů konečně spadnou. Pokud chcete kvalitu, ale nechcete platit vyšší ceny za novinky, pak teď je ideální čas pořídit si modely řady 5. V článku oba porovnáme a ukážeme si jejich hlavní výhody.

Samsung Galaxy Watch řady 5

Zdroj foto: Miljan Zivkovic / Shutterstock.com

Základní model Galaxy Watch 5

Přikláníte se k decentnímu vzhledu?

Tento model je k dispozici ve dvou velikostech – s průměrem 40 nebo 44 mm. Na rozdíl od modelu Pro se základní provedení vyznačuje spíše střízlivým a tradičním designem, který na ruce nepůsobí tak nápadně jako vrcholná verze s titanovým tělem. Nicméně to neznamená, že by Samsung šetřil na kvalitních materiálech – i základní verze je vybavena safírovým sklem na displeji a hliníkovým rámem.

Velikost a váha

Jak naznačují výše uvedené průměry, verze Samsung Galaxy Watch 5 nabízí menší a lehčí provedení ve srovnání s modelem Pro. Dokonce i ta největší varianta s průměrem 44 mm je výrazně lehčí než 45 mm u Galaxy Watch 5 Pro, což bude na dlouhodobém nošení znát. Pokud nepatříte mezi majitele velkých zápěstí, oceníte více elegantnější rozměry těchto hodinek. 40 mm verze s váhou 28,7 gramu pak bude zcela ideální volbou i pro dámskou ruku.

Nižší cena

Ano, ani základní Galaxy Watch 5 nejsou zrovna nejlevnější volbou, ale stále představují výrazně dostupnější alternativu ve srovnání s verzí Pro. Samozřejmě, méně peněz znamená méně funkcí a kratší výdrž baterie. Nicméně i přesto za své peníze dostanete hodně slušné hodinky s obrovskými možnostmi.

Samsung Galaxy Watch řady 5

Zdroj foto:

Branislav Nenin / Shutterstock.com

Model Galaxy Watch 5 PRO

Konstrukce, která vydrží opravdu hodně

Samsung si s modelem Pro fakt dává záležet, pokud jde o jeho konstrukci – tady se drží hesla, že na kvalitě se nešetří. Hodinky jsou vyrobeny s titanovým šasi a na displeji se leskne safírové sklíčko, což jim zajišťuje excelentní trvanlivost. I když mají stejné hodnocení krytí (IP68) a splňují totožnou normu odolnosti (MIL-STD-810H) jako základní Watch 5, očekáváme, že reálně vydrží mnohem více.

Baterie, která už něco zvládne

Jeden z klíčových rozdílů mezi základní verzí a modelem Pro se týká baterie. Dražší model má v zásobě akumulátor s obdivuhodnou kapacitou 590 mAh, což je opravdu solidní dávka energie. V porovnání se základním modelem dostaneme téměř dvojnásobek výdrže. Samozřejmě, ani tak nemůžeme očekávat týden bez dobíjení. Nejsou to hodinky s výdrží na jediný den – dokonce i při intenzivním používání by měly bez problémů zvládat tři dny.

GPS, která nemá téměř konkurenci

Model Watch 5 Pro je opravdovým expertem na efektivní využití GPS. Tento gadget je vybaven několika vychytávkami, které zajistí co nejdelší výdrž baterie během používání tohoto náročného lokalizačního systému. Navíc nabízí možnost importu tras pro pěší turistiku nebo cyklistiku ve formátu GPX. To znamená, že můžete hodinky využívat jako skvělé GPS zařízení s aktivní navigací po trasách. A co je nejlepší, Samsung slibuje, že při nepřetržitém užívání budou hodinky fungovat až 24 hodin. To je věc, kterou ocení každý, kdo se rád vydává na dobrodružství.

Závěrem musíme ještě jednou zdůraznit, že oba modely jsou na velmi vysoké úrovni a ani základní verze své nové majitele rozhodně nezklame. Vzhledem k tomu, že Samsung si na kvalitu potrpí, tak ani s těmito rok starými modely rozhodně nebudete za outsidery. Jak po vzhledové, tak funkční stránce se rozhodně povedly, a pokud uvažujete nad koupí, tak teď je ideální doba.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 20. září 2023

O autorovi

Nikol Chrastová
 

Nikol je externí přispěvatelka našeho portálu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: